5 günde İngilizce öğrenmenin en kolay yolu

5 günde İngilizce öğrenmenin en kolay yolu.5 günde İngilizce öğrenmek ister misiniz? ‘Kesinlikle 5 günde İngilizce öğrenilmez’ demeden önce mutlaka anlatacaklarımıza bir göz atın.İngilizcenin dünyanın en önemli dili haline gelmesiyle birlikte bu dili öğrenmek isteyenlerin sayısı da hızla artmıştır. Ancak yaşı, konumu ve işi itibari ile İngilizceyi hızlı bir biçimde öğrenmek zorunda olan bireyler bunun için değişik yollar aramaktadır.

Hızlı bir biçimde İngilizce öğrenmek isteyenlerin bu durumu gerçekleştirmediklerini gören Alta Eğitim Danışmanlık yetkilileri, bu eksikliği gidermek için hareket geçiyorlar ve Avrupa’da bu konuda neler yapıldığına ve hangi tür programların uygulandığına bakıyorlar. Bundan sonrasını ise Alta Eğitim Danışmanlık’ın sahibi Fırat Utku’dan dinleyelim; “Türkiye’de böyle bir eksiklik olduğunu tespit ettikten sonra Avrupa’da bir tarama başlattık ve yine bir Avrupa ülkesi olan Almanya’da karşımıza 5 günde İngilizce programı çıktı. 5 günde İngilizce programı demir perde ülkelerinde ajanlara İngilizce öğretmek için geliştirilmiş ve Berlin Duvarı’nın yıkılması ile birlikte de Avrupa’ya gelmiş. Almanya’nın en ciddi eğitim kurumlarından birisi olan Maximillian Üniversitesi 5 günde İngilizce programını incelemeye almış ve 1,5 yılda klasik yöntemlerle öğrenilen İngilizcenin bu programla 5 günde öğrenileceğini deklare etmiş. Bu kadar ciddi bir eğitim kurumunun bu açıklamayı yapması gözlerin 5 günde İngilizce programı üzerine çevrilmesine neden olmuş. Ardından UNESCO da programı desteklediğini açıklayınca 5 günde İngilizce programı daha bir üne kavuşmuş. Biz de 2001 yılında programı alarak Türkiye’ye getirdik. 5 günde İngilizce programı klasik eğitim yöntemlerinin çok dışında kalıyor. Programda öncelikle hedefleri aynı olan yetişkin insanlar bir araya getiriliyor ve Türkçe ile bağlantıları tamamen kesiliyor. Cep telefonları idare tarafından alınıyor ve program süresince Türkçe konuşulmasına kesinlikle izin verilmiyor. Hatta programa katılan her bireye İngilizce isimler veriliyor. Tabii burada İngilizce seviyesi farklı olan insanları bir araya getirmiyoruz. Gruplar da en fazla 5 kişiden oluşuyor ve bu süre boyunca tamamen İngilizce konuşuyorlar. Grupların oluşturulmasının ardından yabancı eğitmenlerimiz özel metotlarla işe başlıyor. 5 günde İngilizce programı sone erdikten sonra hiç İngilizce bilmeyen birisi rahatlıkla tek başına yurtdışına çıkabiliyor. 5 günde İngilizce programına katılan birçok isim programa rahatlıkla referans oluyor. Zaten ilk 5 yılımızda 5 günde İngilizce programını sadece şirketlerin hizmetine açmıştık. Gelen başarının ardından bireyler de 5 günde İngilizce programına katılabilmek için talepte bulundu. Biz de gelen talepler doğrultusunda 5 günde İngilizce programını bireylerin hizmetine açtık ve şuanda da hizmet vermeye devam ediyoruz.

Acele İngilizce öğrenmenin yolu…

İngilizcenin vazgeçilmez bir hale gelmesinin ardından acele İngilizce öğrenmek isteyenler birçok yolu denemeye başladı. Zamanı kısıtlı olanlar, sadece mesleklerine yönelik İngilizce öğrenmek isteyenler, acilen yurtdışına çıkması gerekenler acele İngilizce öğrenmenin yollarını arıyor. Acele İngilizce öğrettiğini iddia eden dil kurslarının sayısı da gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Acele İngilizce eğitimi dil eğitim veren kurslar arasında gözde haline gelmiş durumda. Klasik eğitim veren dil kurslarının uzun soluklu eğitim düzenini benimsemeleri artık acele İngilizce öğrenmek isteyen insanları yeni arayışlara itiyor. İnsanlardaki bu talep de İngilizce kurslarının acele İngilizce metoduna dönmesine neden oldu. Özellikle İstanbul ve Ankara’da acele İngilizce öğrettiğini iddia eden kurumlar arka arkaya açıldı.

Bireylerin doğru programı bulması ise kısa sürede İngilizce öğrenmenin en önemli şartı. Yoksa sonuç istenilenden çok uzak olabiliyor. Bunun için eğitime başlamadan önce programlar iyiden iyiye araştırmalı ve referanslar mutlak suretle dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde zaman ve maddi kaybın haricinde bir şey olmayacaktır.

Türkiye’de bu konuda var olan bu türdeki programların arasında 5 günde İngilizce programı bir hayli dikkat çekmektedir. Avrupa’da yer alan önemli bir eğitim kurumundan onayı olan 5 günde İngilizce programını UNESCO da desteklemektedir. 5 günde İngilizce programı Almanya’dan Türkiye’ye getirilmiş ve 11 yıl boyunca başarıyla uygulanmaya devam etmiştir. 5 günde İngilizce programını Türkiye’ye getiren Alta Eğitim Danışmanlık’ın sahibi Fırat Utku program hakkında şu bilgiyi vermektedir; “5 günde İngilizce programı Bulgaristan’da ajanlara İngilizce öğretmek için geliştirilmiş bir program. Program ajanlar üzerinde başarılı olunca 1990’lı yıllarda Avrupa’ya geliyor. Almanya ve Avrupa’nın en prestijli üniversitelerinden birisi olan Maximillian Üniversitesi programı inceleyerek onay veriyor. 1,5 yılda klasik yöntemlerle öğrenilen İngilizcenin 5 günde İngilizce programı ile belirtilen süre içerisinde öğrenilebileceği yine bu üniversite tarafından açıklandı. Bu durum dünya çapında programa duyulan ilginin artmasına yol açtı. Ardından da UNESCO programı inceleyerek destek verdiğini açıklayınca ilgi iyice arttı. 5 günde İngilizce programı tamamen özel metotlardan oluşmaktadır. 5 günün sonunda hiç İngilizce bilmeyen birisi bile bu sürecin sonunda yurtdışına tek başına çıkabilecek duruma gelebilmektedir.

İstanbul İngilizce kursu ya da İstanbul İngilizce kursları arama sonuçlarında kafa mı karıştırıyor…

İstanbul’da ikamet eden bireylerin büyük kısmı web ortamında İngilizce kursu araması gerçekleştirecekleri zaman İstanbul İngilizce kursu ya da İstanbul İngilizce kursları biçiminde araştırma yaptırmaktadır. İstanbul İngilizce kursu veya İstanbul İngilizce kursları adı altında arama yaptırdığınızda karşınıza yüzlerce sonuç gelmektedir. İstanbul İngilizce kursu veya İstanbul İngilizce kursları aramasının altında şehrin iki yakasında olmak üzere yüzlerce kurs ismi ortaya çıkmaktadır. İstanbul İngilizce kursu ya da İstanbul İngilizce kursları aramalarında gelen dil kurslarının hemen hepsi birbirine benzer eğitim yöntemlerini özlemektedir. İstanbul İngilizce kursu veya İstanbul İngilizce kursları aramasında farklı sonuç ye da farklı kurs arayanlar zorlanabilmektedir.

Lisan eğitimi çok önem gerektiren ciddi bir konudur ve bütün ayaklarına dikkat edilmelidir. Ayaklardan birisi eksik olursa başarılı bir eğitimden bahsedilemez. Seviye tespit sınavından eğitimcilerin tecrübesine, sınıf seçiminden eğitim sistemine kadar bütün unsurlar göz önünde tutulmalıdır. Konu bir bütündür ve bir kolu eksik kalırsa lisan öğrenimi de başarısız olacaktır. Örneğin tüm şartlar yerine getirilip sadece eğitimcilerin tecrübesiz olması eğitimin kalitesiz, ayna zamanda da başarısız olmasını sağlayacaktır. Eğitimin kalitesiz olması kursiyerleri direkt olarak etkilemekte, başarısız olacağım korkusuna kapılan kursiyerler kursu terk edebilmektedir.

Her hangi bir dil kursuna katılmaya karar veren bireylerin referanslara da son derece dikkat etmesi gerekir. Çünkü kursa daha önce devam eden katılımcıların konu hakkında görüşleri oluşacaktır ve bu görüşler yeni kursa katılacaklar için çok önemlidir. Ancak her nedense bazı dil kurslarında bir türlü referanslara ulaşılmaz.

Klasik öğrenme yöntemlerinden farklı olarak 5 günde İngilizce programını Türkiye’de uygulayan Alta Eğitim Danışmanlık kendisine ve 5 günde İngilizce programına referans isimleri sitesinden yayınlıyor. 5 günde İngilizce programına katılan herkesle anket yapılıyor ve bunlar bina içerisinde belirli yerlere bırakılıyor. 5 günde İngilizce programına katılmak isteyen bireylere daha önce katılan katılımcıların isimleri ve telefon numaraları da veriliyor.  Bu sayede 5 günde İngilizce programına katılacak bireylerin aklında soru işaretleri kalmaması sağlanıyor. Yani 5 günde İngilizce programına katılmak isteyenler daha önce kursa katılan insanların düşüncelerini kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.